Monthly Archives: marec 2018

CANKARJEVO PRIZNANJE

Območno tekmovanje za Cankarjevo priznanje je potekalo konec januarja na Šolskem centru Novo mesto. Udeležile so se ga štiri učenke pod mentorstvom Lidije Skube. Tekmovale so Neža Račečič, 8. a., Blažka Hrovat, 8. b, Eva Vehar in Jona Sečkar, obe 9. b.

Srebrno priznanje so dobile: Neža Račečič, Blažka Hrovat in Eva Vehar.

UNESCOV DAN POEZIJE

21. marec je Unesco razglasil za svetovni dan poezije. Ta vrsta ustvarjanja zahteva poglobljenega bralca in natančnega ustvarjalca s čutom za jezik. V sredo so zato devetošolci tretje skupine slovenščine pripravili prireditev, ki so jo predstavili devetošolcem druge skupine. Potekala je med uro slovenščine v šolski knjižnici. Za to prireditev so dobili nalogo, da so morali opisati avtorja ene zbirke pesmi in njegovo delo. Avtorje so morali zbirati med slovenskimi avtorji. Izbrali so Borisa A. Novaka. Bino Štampe Žmavc in Toneta Pavčka. Vsak je imel po svoje dobro predstavitev, saj so se vmes pogovarjali z nami in nam dajali različne naloge.

IMG_5882IMG_5889IMG_5892IMG_5895IMG_5897IMG_5898IMG_5909IMG_5912IMG_5916IMG_5922Katja Vertuš, 9. b

Obisk babic in dedkov v 1. a razredu

V torek, 6. 3. 2018, so v 1. a razred prišli na obisk babice in dedki. Učenci so jih povabili, da jim povedo, kako so včasih živeli. Kaj novega so se od njih naučili, si lahko preberete v spodnjih vrsticah.

Skakali so po lužah in so imeli do kolen blatne noge. (Ivana)

Noge so si greli v kravjaku. (Nik)

V šolo so vzeli samo 1 jabolko. (Simon)

Všeč mi je bilo, ko se je moja babi hecala, da so se na paši igrali, potem pa so krave v sosednjo vas zbežale. (Julija)