Monthly Archives: januar 2019

Občinsko ekipno v šahu

V torek, 29. 1. 2019, je potekalo občinsko ekipno prvenstvo v šahu. Udeležili so se ga tudi učenci OŠ Drska in sicer:

Mlajše učenke Zoja Ficko, Brina Luzar in Naja Bukovac so zasedle 1. mesto.

Mlajši učenci Marcel Prinar, Jaka Zrilič Ferbežar, Žiga Brdar in Martin Lev Štangelj so osvojili 4. mesto.

Starejši učenci Oskar Luzar, Matic Gorše, Luka Brdar in Anis Hussein so dosegli 2. mesto.

Ekipa mlajših učenk in starejši učenci so se uvrstili na področno prvenstvo. Čestitke vsem igralcem za dobre odigrane partije.

Fotografije si lahko ogledate na spodnjem linku:

Mojca Jelenc

Operna pravljica je bila nekaj posebnega

Pred dnevi smo na naši šoli gostili operna pevca Klemna Torkarja in Evo Černe. Pripravila sta nam operno pravljico Rdeča kapica. Na oder sta povabila tudi naše učence. Predstava je bila zanimiva, da je bila za učence res nekaj posebnega, pa je na koncu pričal dolg in bučen aplavz.

Šolska novinarka Maša Ercegovič je napisala: Operna pravljica je bila malo spremenjena. Na koncu volk ni pojedel Rdeče Kapica in babica je bila v toplicah, ampak pravljica mi je bila vseeno zelo všeč. Bila je zelo zanimiva, zelo sem uživala.

Svoje vtise so strnili tudi učenci 1.a:

Sofija: Všeč mi je bilo, ko je šel volk med gledalce. Zelo sem se prestrašila.

Om: Rem je zaprl knjigo in rešil Rdečo kapico, da je ni požrl volk.

Isa: Prvič sem videla predstavo, ki jo pojejo.

Po predstavi sta šolski novinarki Zaja in Karla naredili intervju z opernima pevcema, ki ga bomo objavili v šolskem glasilu Iskrice. Vprašali sta ju, kako sta postala operna pevca, kako skrbita za glas, pripovedovala pa sta tudi o svojih osnovnošolskih doživetjih. Delček intervjuja za pokušino:

Kdaj ste prvič slišali opero?

Klemen: Ko sem bil mlajši, so bili popularni trije tenorji Pavarotti, Carreras, Domingo, ki so peli na svetovnem nogometnem prvenstvu. To je bil moj prvi stik z opernim petjem. Kupili smo njihov CD, ki se je vrtel vse dni. To je bil moj prvi stik z opero, bilo mi je všeč, nisem pa si mislil, da bom kdaj pel na podoben način.

Eva: Prvič sem slišala operno petje na božično-novoletnem koncertu Simfoničnega orkestra Domžale Kamnik, kjer so gostovali tudi operni pevci. Ta način petja mi je bil zelo všeč.

DELOVNA SOBOTA

OBVESTILO ZA UČENCE IN STARŠE OŠ DRSKA

V skladu z 2. odstavkom, 4. člena pravilnika o šolskem koledarju za osnovne šole, za šolsko leto 2018/19 – 1. del,

bo v SOBOTO, 2. 2. 2019, POUK.

Vodstvo šole.

Novinarki Radia Krka na naši šoli

Naše prvošolčke sta v petek, 11. 1., obiskali Laura in Nina, novinarki Radia Krka. Učencem 1. razredov sta zastavili veliko vprašanj o zimi, pustu in še marsičem. Njihove odgovore sta posneli na diktafon. Na vprašanje, če jim je všeč zima, so npr. naši učenci povedali, da jim je všeč, ker je takrat sneg, lahko delajo snežake, angelčke, se kepajo, smučajo, drsajo…

Na ostale odgovore boste morali počakati, da jih objavijo v rubriki Male za velike na 106,6 v programu Radia Krka.

Karla Mirtič, šolska novinarka

20190111_092332 (Medium) 20190111_093303 (Medium)