Daily Archives: 01/06/2019

Lovec na obisku

Na delovno soboto je šolski dan učencev prvošolcev prijetno popestril izkušeni lovec Tomaž Burazer. Učence je s svojim pristopom takoj pritegnil in jih navdušil. Predstavil jim je svoje delo in naloge in jim povedal, da ga to delo veseli. S seboj jim je prinesel odtis velike medvedje tace, učence je spodbudil k razmišljanju o skrbi za naravo, skupaj so ugibali, kako se določene živali čistijo in kakšne so njihove posebnosti. Pokazal jim je tudi pravo ptičje gnezdo, ki je v gozdu padlo z drevesa, nato pa so s skupnimi močmi poskušali iz gozdnega materiala stkati svoje gnezdo za ptice. Učenci so ugotovili, da imajo ptičke kar zahtevno nalogo, ter da so zelo spretne. Z lovcem so se tudi dogovorili, da jih še obišče.