Daily Archives: 27/06/2019

Zaključno medgeneracijsko srečanje v 1. B

Ob koncu šolskega leta smo v mesecu juniju v 1. B pripravili zaključno medgeneracijsko srečanje, ki je bilo športne in zabavne narave. Učenci so staršem, bratcem in sestricam najprej zaplesali ter zapeli nekaj pesmi in recitalov, ki so se jih naučili skozi šolsko leto. Potem smo se odpravili ven, kjer smo imeli različne štafetne in druge igre, za zaključek pa smo vlekli tudi vrv. Na eni strani so bili učenci, mamice, sestrice in bratci, na drugi pa očki. Le kdo se je bolje izkazal? Hm, naj sporočimo le, da je bil izid zelo tesen. Preživeto popoldne je bilo prijetno, kjer smo se aktivno družili in se kaj novega naučili. Po aktivnostih smo spoznali še nekaj eksotičnih živali. Tako za starejšo generacijo kot za mlajšo je bil to čisto novi nepoznani svet.

Zapisal: David Hrovat

Fotografija: ga. Anuša Gaši

Olimpijske igre v podaljšanem bivanju

Šport in športna aktivnost sta nepogrešljiv del našega vsakdana. Šport pomeni sprostitev, druženje s prijatelji, preživljanje prostega časa in skrb za zdravo življenje. Učitelji v podaljšanem bivanju se tega še kako dobro zavedamo, zato smo v ta namen v mesecu juniju organizirali prav poseben dogodek Olimpijske igre. Učenci so bili aktivno vključeni v različne zabavne igre. Igre so potekale na več postajah, kjer so se otroci med drugim pomerili tudi v medpredmetni igri »matematična košarka«. Športno aktivnost – vodenje žoge skozi različne ovire – so učenci morali povezati z matematiko, saj so poleg opravljanja aktivnosti morali še računati. Ostale zabavne igre s katerimi so otroci razvijali svoje motorične sposobnosti so bile še: vlečenje vrvi, sonožno skakanje v vreči, nogomet, mavrično padalo ipd. Popestritev dogodka je bila tudi postaja s sproščujočo masažo. Preživeli smo prijeten in aktiven šolski popoldan.

Zapisal: David Hrovat

Fotografija: Simona Lešnjak