Monthly Archives: junij 2020

ZAHVALA

Spoštovani starši,

ob zaključku letošnjega »drugačnega« šolskega leta 2019/20 se vam zahvaljujemo za strpno in konstruktivno sodelovanje, še zlasti v drugi polovici šolskega leta, ki jo je zaznamovala epidemija in smo vsi skupaj stopili čez noč v novo neznano učno in vzgojno situacijo. S skupnimi močmi smo opremili naše učence, vaše otroke, z dovolj znanja in veščinami za uspešno delo  na nadaljnji poti. Hvala in srečno!

Ravnateljica s sodelavci

RAZDELITEV SPRIČEVAL 2019/20

V skladu s Pravilnikom o šolskem koledarju za osnovne šole ( 14. člen) bomo učencem, ki jim ni bilo možno razdeliti spričeval ob zaključku pouka, osebno vročili njim oziroma njihovim staršem v času od zaključka pouka do 30. junija in od 16. do 20. avgusta tekočega šolskega leta.

Ravnateljica Nevenka Kulovec

Generacija 2005 se je poslovila

PROGRAM VALETE UČENCEV 9. A IN 9. B

ČAS: ponedeljek, 15. 6. 2020, ob 17. uri v telovadnici OŠ Drska

1. Prihod učencev v jedilnico. Razrednika napovesta pare.
2. Fotografije učencev devetošolcev od 1. do 9. razreda, uredili Mina Macedoni in Tara Ficko
3. Violončelo, Eneja Gašperšič in njena profesorica na klavirju
4. Razmišljanje o začetku in koncu šolanja, Lara Šenica
5. Prihod v novo šolo, Katarina Kapuran
6. Korona pesmi:
a) Adrian Oberstar, napisali Adrian Oberstar, Jakob Testen in Benjamin Karlič
b) Matic Gorše, pesem napisala Tinkara Grobler
7. PREDSTAVITVENI FILM 9. A, pripravili učenci, uredila David Lotrič in Luka Robek
8. Pesem Dvanajst dni obžalovanja, Jakob Testen
9. PREDSTAVITVENI FILM 9. B, pripravili učenci, uredili Anže Martinčič, Jakob Bele in Jakob Sečen
10. Pesem Hrepenjenje, Luka Brdar
11. Zahvala staršem – Lana Kobašlić
12. Pesem, zapeli Lara Šenica in Mirjam Hrovat (tudi spremljava na ukulele)
13. Zahvala delavcem šole, Pia Olga Šepec in Maruschka Lenart
14. Napoved ravnateljice, Eva Golob, napoved sestavila Mina Macedoni
15. Govor ravnateljice, ravnateljica Nevenka Kulovec
16. Zapis odličnih v knjigo odličnosti
17. Podelitev nagrade šole, nagrajenka Mina Macedoni
18. Napoved filma, ki so ga učenci izdelali na KD, napoved Aljana Živković
19. Posnetek plesne točke učencev, vodil plesni učitelj Radovan Trifković
20. Himna učencev, besedilo Daša Kafol, spremljava Mirjam Hrovat
21. Napoved zaključka prireditve, Živa Kregulj
22. Podelitev spričeval, razrednika
23. Slavnostna večerja

PPT uredila Živa Kregulj
Program prireditve: Irena Šega, Karmen Sepaher, Lidija Skube, Andrej Vindiš in Katja Medle
Tehnična izvedba, snemanje, fotografiranje: Mateja Bartolj, Matjaž Kavšek, Uroš Srpčič, Roman Judež
Glasba: Diana Dronjak
HIMNA generacije 9. razredov 2019/2020
Na Drski smo živel ,
radi smo učitle mel
in jim živce mau popil,
se še fizko naučil.

Prvič gremo zdej v svet,
možnost mamo zacvetet,
in to z dvignjeno glavo
z Drske zdej odhajamo.

Srednja šola čaka nas,
pozabil ne bomo vas,
ko nam pamet ste solil,
ste nas ogromno naučil.

REF (2x):
In zato: kamor kol bomo šli,
spomin z nam živi,
da na Drski smo srečni bili.

ŠOLSKO GLASILO ISKRICE

Učitelji, ki smo sodelovali pri pripravi Iskric, sporočamo, da smo že prevzeli glasila iz tiskarne in da jih boste zdaj zdaj lahko brali vsi, ki ste jih naročili. Za lažje čakanje vam razkrivamo naslovnico, ki je delo enega izmed naših učencev. Vas zanima, kdo se je tako potrudil? Skrivnost… To in veliko zanimivega branja …kmalu:)

naslovnica Iskric (Medium)

Nuklearna elektrarna Drska v projektu Mladi v svetu energije

V Sloveniji proizvedemo skoraj 40 % električne energije z Nuklearno elektrarno Krško, kar je največ med vsemi tipi elektrarn. Zato se je skupina osmošolcev za projekt Mladi v svetu energije na OŠ Drska odločila, da izdela delujoč model jedrske elektrarne. Učenci so tako dobro spoznali glavne sestavne dele elektrarne in njihove naloge pri delovanju elektrarne. V kontrolni sobi nadzorujemo dvigovanje in spuščanje kontrolnih palic v reaktorski sredici, na zaslonu voltmetra kontrolne plošče pa spremljamo trenutno moč elektrarne. Delovanje modela elektrarne obvladujemo z dvema Arduinoma UNO.

Predstavitev modela jedrske elektrarne si lahko ogledate v predstavitvenem videu s klikom na spodnjo fotografijo avtorjev modela.

Avtorji modela Nuklearne elektrarne Drska

Letovanje na Debelem rtiču

Spoštovani starši,

Obveščamo vas, da nam je OZ RKS Novo mesto poslal

POZIV ZA EVIDENTIRANJE za letovanje otrok.

Letovanje bo na Debelem rtiču v dveh izmenah 11.7. in 18. 7. 2020.

Socialno letovanje
Pravico do socialnega letovanja imajo otroci, katerih starši prejemajo DENARNO SOCIALNO POMOČ ali dohodke do 450 eur/družinskega člana, ki jih dokazujejo z veljavno odločbo o otroškem dodatku.

Zdravstveno letovanje
Pravico do zdravstvenega letovanja imajo otroci, ki imajo v zadnjem letu do februarja, v medicinski dokumentaciji zapise o večkratni hospitalizaciji ali so bili pogosteje bolni in imajo o tem dva ali več zapisov.

novomesto.ozrk.si/nase_aktivnosti/letovanje_otrok_na_debelem_rticu/

Starši ste pozvani, da oddate prijavnico na:

• OZ RKS Novo mesto, Ulica Slavka Gruma 54a ali
  • mail: rknm@gmail.com ali
  • na 07 39 33 126.

Lep pozdrav,
Tina Močnik
Šolska svetovalna delavka

TEKMOVANJE V LEPOPISU

Na šoli smo v zimskem času izvedli tekmovanje v lepopisu. Zaradi izrednih razmer ga nismo uspeli pripeljati do konca. Kljub temu je nastalo nekaj zares lepih zapisov, ki si zaslužijo nagrado. Učenci, ki so Zdravljico zapisali na najlepši možni način, so Neža Hrovat, 3. b; Matej Kolenc, 4. b; Belinda Morina, 4. c. Čestitamo.

Mojca Mežik, vodja tekmovanja

Exif_JPEG_420