Monthly Archives: september 2020

VABILO

Učenci OŠ Drska zmagali v natečaju Mladi v svetu energije

V minulem šolskem letu so učenci OŠ Drska Žiga Ajdič, Oskar Plantan, Martin Račečič, Erik Mlekuž in Matic Vertuš izdelali delujoč model jedrske elektrarne s katerim so tekmovali v natečaju Ekošole “Mladi v svetu energije”. Natečaj je vzpodbujal sodelujoče k razmišljanju o načinih pridobivanja električne energije in njeni smotrni uporabi. Mentor učencem je bil učitelj Marko Rožič, z nasveti je delo usmerjala učiteljica Katja Pečaver in v tehnični učilnici je pri izdelavi makete večkrat pomagala učiteljica Ankica Milošević. Natečaj se je s podelitvijo nagrad zaključil 28. septembra 2020 na Konferenci koordinatorjev programa Ekošola v Laškem. Učenci naše šole so se razveselili doseženega prvega mesta v četrti starostni kategoriji. Za nagrado so prejeli vstopnico za triurno kopanje v Termah Čatež in praktično nagrado skupine Gen-i.