Monthly Archives: maj 2021

ŠPORTNI DAN 6. RAZRED – PETEK, 28. 5. 2021

ŠPORTNI DAN

DATUM:  petek, 28. 5. 2021 bodo imeli učenci 6. razreda športni dan, z naslednjimi vsebinami:

• POSTAJE:
  1. PLAVANJE (OŠ GRM) – preizkus plavanja
  2. ŠPORTNE IGRE
  3. POHOD

URNIK:

1. A

ZBOR: 7. 50

BAZEN: 8. 30 – 10. 00

IGRIŠČE: 10.00 – 11.30 (malica)

PRIHOD: 12. 00

1. C

ZBOR: 7. 50

IGRIŠČE: 8. 30 – 10. 00  (malica)

BAZEN: 10.00 – 11.30

PRIHOD: 12. 00

1. b

ZBOR: 9. 05

IGRIŠČE: 9. 15 – 10. 45  (malica)

BAZEN: 11.30 – 13.00

PRIHOD: 13. 30

CILJI:   Učenci na postajah poslušajo in aktivno sodelujejo na posameznih točkah.

OPREMA:  –  PLAVANJE: brisača, kopalke, plavalna kapa,  fen, kapa ali   trak

– ŠPORTNO IGRIŠČE: trenirka, rezervna majica, kratke hlače, športni copati

– POHOD: nahrbtnik za malico in stvari za plavanje in zunanji šport, pijačo

NAVODILA:

• Prva pomoč pri vsakemu učitelju in na igrišču (V PRIMERU NEZGODE ALI SLABOSTI KATEREGA OD UČENCEV OPOZORI NAJBLIŽJEMU UČITELJU).
  • Obvezno zajtrkuj.

UČITELJI SPREMLJEVALCI: Učitelji ŠPO, Valentina Bizjak, Marko Rožič

LETOVANJE OTROK IN ŠOLARJEV NA DEBELEM RTIČU 2021

plakat-LETOVANJE 2021.docx - Word

Območno združenje RKS Novo mesto bo organiziralo letovanje za 274 otrok na zdravstvenem in 30 na socialnem letovanju na Debelem rtiču. Letovali bodo od 3. 7. do 10. 7., od 10. 7. do 17. 7. in od 17. 7. do 24. 7. 2021. Za zdravstveno letovanje pridobijo starši napotitev za otroke pri svojih zdravnikih oz. pediatrih za tiste otroke, ki so imeli v letu od februarja 2020 do februarja 2021 po dva zapisa o bolezni otroka v zdravstvenem kartonu. Za socialno letovanje sprejemamo prijave na Območnem združenju RKS Novo mesto, zaradi omejenega števila mest bodo izbrani otroci z najnižjimi dohodki na družinskega člana. Prispevek za sedem dnevno letovanje na Debelem rtiču je 24,5 eur. Prijave zbiramo na novomeškem Rdečem križu do zapolnitve mest. Vse informacije se dobijo na spletni strani: Letovanje otrok na Debelem rtiču | OZRK Novo mesto .

Prijave lahko oddate osebno v našem delovnem času ali na elektronski naslov: letovanje.rknm@gmail.com

Na Debelem rtiču bodo dosledno upoštevana vsa priporočila NIJZ v zvezi s preprečevanjem širjenja okužb bolezni Covid-19.

Letovanje sofinancirajo ZZZS in občine Novo mesto, Šentjernej, Škocjan, Dolenjske Toplice, Straža, Mirna Peč, Žužemberk in Šmarješke Toplice.

Sekretarka

Barbara Ozimek

na plavanju v morju

Foto: letovanje preteklih let

ZAHVALA ZA SODELOVANJE V HUMANITARNEM TEDNU

slika hum teden

Uspešno smo zaključili še eno akcijo Humanitarnega tedna na OŠ Drska. Učitelji ter učenci in učenke ob podpori svojih družin ste se še enkrat izkazali kot srčni, predani in čuteči. Zbrali smo 220 črtastih zvezkov za akcijo Karitasa Pokloni zvezek, za naše učence pa tudi skoraj 60 različnih zvezkov, 16 ravnil, 26 paketov flomastrov, 40 paketov barvic, 26 škarij, 167 svinčnikov, 12 vodnih barvic…

Hvala vsem, ki ste se odzvali in pomagali.

NOVE KNJIGE ZA BOLNIŠNIČNI ODDELEK

OŠ Drska ima že več kot deset let oddelek učencev tudi na otroškem oddelku Splošne bolnišnice Novo mesto. Vsak dan je tam prisotna učiteljica Marjeta Simončič. Z malimi bolniki kvalitetno preživlja čas med okrevanjem, pripravlja ustvarjalne in zabavne delavnice, pomaga pri učni snovi … Pogosto malim pacientom ponudi v branje tudi kvalitetno knjigo. Bolnišnični oddelek smo zato s sredstvi iz šolskega sklada založili njihovo priročno knjižnico. Učenci in dijaki bodo lahko brali kvalitetna dela slovenskih in tujih avtorjev.

Branje pomaga pri sprostitvi in zato lažjem okrevanju po poškodbah, operacijah ali drugih vrstah bolniškega zdravljenja.

Exif_JPEG_420

Dobrodelno-športna akcija European Mile

Spoštovani starši!

Srčno vabljeni k sodelovanju v mednarodni akciji EUROPEAN MILE, ki letos poteka prvič in z dobrodelno noto. Vsak prehojen 1 km = 1 cent. Na ravni Slovenije se zbirajo kilometri, ki se bodo pretvorili po zgoraj zapisani enačbi. Zbrana sredstva se bodo donirala VDC-ju Novo mesto in Osnovni šoli Dragotina Ketteja, ki delujejo in poučujejo osebe s posebnimi potrebami. Cilj je zbrati vsaj 100.000 km.

Če radi hodite, tečete, rolkate ali se ukvarjate z drugimi rekreativnimi dejavnostmi, kjer nabirate kilometre, potem vabljeni, da svoje kilometre darujete na spletni strani https://www.europeanmile.com/mi/. Če vpišete še svoje ime/vzdevek in državo, prejmete povezavo, ki jo lahko delite na družbenih omrežjih.

V enem izmed naših primerov je prehojena Pot ob žici (33 km x 3 osebe) prinesla 99 centov za pomoč osebam s posebnimi potrebami, pohodnikom pa “gratis” dobro počutje! Vsi trije člani pohoda so svoje kilometre vnesli na zgoraj omenjeni povezavi.

Nacionalni koordinator omenjene akcije je Športna unija Slovenije, na družbenih omrežjih lahko akcijo spremljate pod hashtagom #FindYourMile. V primeru vprašanj lahko pišete na e-naslov as@sportna-unija.si.

Lep športni pozdrav

David Hrovat