Ekskurzija učencev 7.-9. razreda na Dunaj

V petek, 12. 4. 2019, so se učenci od 7. do 9. razreda, ki obiskujejo izbirni predmet nemščine, v spremstvu štirih učiteljev ob štirih zjutraj odpravili na ekskurzijo. V Šmarjeti so se nam pridružili tudi učenci iz tamkajšnje osnovne šole ter dve učiteljici. Eni bolj in drugi manj zaspani, a z velikimi pričakovanji in navdušenjem, smo se odpeljali proti Avstriji, in sicer na Dunaj.

Pot je ob besedah vodiča Aleša hitro minevala.  Med potjo smo prepevali nemške pesmi in vadili dialoge, ki bi nam v Avstriji lahko prišli prav. Na Dunaju smo se najprej ustavili pri palači Schönbrunn, nekdanji letni rezidenci Habsburžanov, kjer smo se sprehodili skozi razkošni vrt. Nato smo se odpravili v najstarejši živalski vrt na svetu, kjer smo občudovali številne zanimive, posebne, tudi nenavadne živali. Čas v živalskem vrtu nam je kar prehitro minil. Popoldne smo se zapeljali po dunajskem mestnem obroču in videli avstrijski parlament, dunajsko mestno hišo in univerzo, številne razkošne parke ter mestne palače … Med sprehodom po mestu smo spoznali palačo Hofburg s špansko jahalno šolo,  mogočno gotsko cerkev sv. Štefana, državno opero in slaščičarno Sacher, kjer pečejo slavne torte. Sprehodili smo se tudi mimo cesarske grobnice in spomenika Marije Terezije.

Nato smo imeli nekaj časa prosto, da smo šli na kosilo. Ogled Dunaja smo nadaljevali še z obiskom zabaviščnega parka Prater, kjer so si nekateri privoščili adrenalinske vožnje ali si ogledali Dunaj z vrtiljaka.  Dan je kar prehitro minil in vrnili smo se v Slovenijo. Na poti domov smo še malo prepevali, si urejali vtise ob reševanju učnih listov,  nekateri smo si ogledali še dva nemška filma, marsikdo pa je na avtobusu zaradi utrujenosti kar sladko zaspal.

Dan je bil lep in zanimiv, pa tudi vreme nam je bilo kljub muhastemu aprilu naklonjeno.

Zapisala in vtise zbrala: Irena Šega

Fotografije: Roman Judež

In Wien gefällt mir, weil wir da sehr viele Sehenswürdigkeiten sehen können.     

                                                                                               Pia Olga Šepec, 8. b          

Der Ausflug war fantastisch. Da gefällt mir, weil Wien eine schöne Stadt ist.

                                                                                               Živa Kregulj, 8. B

 In Wien gefällt mir, weil die Stadt schön ist; aber es gefällt mir nicht, weil ich krank war. Aber der Ausflug war super.                          Helena Avbar Uhan, 8. B

In Wien gefällt mir, weil ich viele Sehenswürdigkeiten sehen kann.                                                                                                                                   Lara Šenica, 8. A

 Meine Deutschlehrerin, ich möchte sagen, es war sehr gut und interessant in Wien.

                                                                                   Tija Vovko, 8. A

 In Wien gefällt mir, weil wir viele Sehenswürdigkeiten gesehen haben und weil wir ein bisschen Freizeit gehabt haben.

                                                                                   Luka Vesel, 9. A

 Unser Reiseleiter ist ein netter, kommunikativer, freundlicher Typ. Er spricht sehr gut Deutsch und er weiß viel über Wien.

                                                                                   Tina Bartolj, 9. A

 In Wien gefällt mir, weil Wien interessant ist. Aber ich wollte im Bus nicht singen.

                                                                                   Tara Ficko, 8. A

 Ich will sagen, dass der Ausflug sehr interessant und sehr gut war.

                                                                                   Tinkara Grobler, 8. B

 Unsere Busfahrer waren nett und ruhig. Sie fuhren den Bus sehr gut.

                                                                                   Jakob Hussein, 9. A

 In Wien gefällt mir, weil ich viele Sehenswürdigkeiten gesehen habe.

                                                                                   Ajda Markelj, 9. A

                                     IMG_3110 1 IMG_3152 1 IMG_3164 1