Olimpijske igre v podaljšanem bivanju

Šport in športna aktivnost sta nepogrešljiv del našega vsakdana. Šport pomeni sprostitev, druženje s prijatelji, preživljanje prostega časa in skrb za zdravo življenje. Učitelji v podaljšanem bivanju se tega še kako dobro zavedamo, zato smo v ta namen v mesecu juniju organizirali prav poseben dogodek Olimpijske igre. Učenci so bili aktivno vključeni v različne zabavne igre. Igre so potekale na več postajah, kjer so se otroci med drugim pomerili tudi v medpredmetni igri »matematična košarka«. Športno aktivnost – vodenje žoge skozi različne ovire – so učenci morali povezati z matematiko, saj so poleg opravljanja aktivnosti morali še računati. Ostale zabavne igre s katerimi so otroci razvijali svoje motorične sposobnosti so bile še: vlečenje vrvi, sonožno skakanje v vreči, nogomet, mavrično padalo ipd. Popestritev dogodka je bila tudi postaja s sproščujočo masažo. Preživeli smo prijeten in aktiven šolski popoldan.

                                                             Zapisal: David Hrovat

Fotografija: Simona Lešnjak