PRVOŠOLCI NA PLANINI POD MIRNO GORO

V sončnem petkovem jutru 18. oktobra so se učenci 1. razredov z avtobusom odpeljali na Planino pod Mirno goro, kjer so jim lovci Tomaž Burazer, Tomaž Zajc, Milan Planinc in Polde Pintarič iz Lovske družine Črnomelj in revirna gozdarka Katja Šuklje pripravili poučen izkustveni naravoslovni dan v gozdu.

Vsaka skupina je s svojim vodičem-lovcem odšla v gozd, kjer so jih poleg opazovanja jesenske pokrajine čakala številna zanimiva doživetja. Mina je v solnico dala sol, Jakob je našel srnjakov rok, Vitanu je bilo najbolj všeč, ko je po travi metal koruzo za gozdne živali. Gozdarska revirka je učencem pokazala gozdne živali, ogledali so si njene pripomočke in koreničnik najdebelejše smreke. Učenci so tudi pravilno našteli vsa pravila bontona v gozdu.

Učenci so videli, kaj vse za gozdne živali naredijo lovci v gozdu. Za zaključek naravoslovnega dne pa so se posladkali še s pečenim kostanjem. Uganete, kdo jim ga je spekel?

.mirna gora2 (Large)