KOSTANJEV PIKNIK

Na poletno topel  torek, 22.10.2019, so učenci vseh drugih razredov naše šole (2.a,b in c) preživeli lepo popoldne v družbi njihovih staršev in gostov. Predstavnice staršev, pod vodstvom ga. Anuše, so organizirale jesensko druženje ob peki kostanja. Presenetil nas je obisk članic tamburaške skupine folklornega društva Kres, ki so nam zaigrale in zapele nekaj ljudskih pesmi. Učenci vseh treh oddelkov so ob spremljavi tamburic zaplesali otroške ljudske in rajalne plese ter zapeli nekaj pesmi. Ko je zadišalo po sveže pečenem kostanju, so ga otroci v trenutku pograbili, nato pa veselo oddrveli v svet igre. Odrasli pa so sproščeno kramljali. Čas je v prijetni družbi hitro minil. Starše je zamikalo, da bi srečanje kmalu ponovili. Morda že decembra, kdo ve?

Zapisala učiteljica Barbara Žura

dav

sdr

dav

dav

dav

sdr

sdr

dav

dav

dav

dav