USTVARJALNI ŠESTOŠOLCI

Šestošolci so čas karantene dodobra izkoristili in izdelali makete na temo snovne dediščine svoje dežele, ki so jih predstavili na daljavo. Za izdelavo maket so spretno uporabili različne materiale (odpadna embalaža, papir, lepenka, les, poliuretanska pena, stiropor, beton, …). Učenci so pokazali veliko mero ustvarjalnosti in domišljije.


Med predstavljenimi izdelki so slovenski gradovi (Otočec, Grm, Bogenšperk, Celje), Borovniški viadukt, partizanska bolnica Franja, Mordaxova kapela, situle, neandertalčeva piščal iz Divjih Bab, Hudičev turn v Soteski, kolišča, kozolci, kip Leona Štuklja v Novem mestu, Aljažev stolp, panonska hiša, barjansko kolo, panji, čebelnjaki itd.

Mladim ustvarjalcem želim še veliko ustvarjalnosti in veselja pri razvijanju ročnih spretnosti in praktičnih veščin.

Avtorji fotografij so učenci in njihovi starši.

Simona Lešnjak