Nuklearna elektrarna Drska v projektu Mladi v svetu energije

V Sloveniji proizvedemo skoraj 40 % električne energije z Nuklearno elektrarno Krško, kar je največ med vsemi tipi elektrarn. Zato se je skupina osmošolcev za projekt Mladi v svetu energije na OŠ Drska odločila, da izdela delujoč model jedrske elektrarne. Učenci so tako dobro spoznali glavne sestavne dele elektrarne in njihove naloge pri delovanju elektrarne. V kontrolni sobi nadzorujemo dvigovanje in spuščanje kontrolnih palic v reaktorski sredici, na zaslonu voltmetra kontrolne plošče pa spremljamo trenutno moč elektrarne. Delovanje modela elektrarne obvladujemo z dvema Arduinoma UNO.

Predstavitev modela jedrske elektrarne si lahko ogledate v predstavitvenem videu s klikom na spodnjo fotografijo avtorjev modela.

Avtorji modela Nuklearne elektrarne Drska
Avtorji modela Nuklearne elektrarne Drska