STARTUP VIKEND 2020

Skipinska slika

 

 

Ekipa mentorjev

Skupina milke

Naši učenci so se 6. in 7. novembra udeležili Start up vikenda, ki je financiran preko javne agencije Spirit, v sodelovanju s konzorcijem OŠ Centra ter Razvojnega centra. Program Startup-a je letos potekal v celoti on-line, vseboval pa je različna predavanja, s pomočjo katerih so učenci spoznavali posamezne segmente poslovnega načrta. Preko deljenih spletnih sob, so učenci v timu reševali različne probleme, izdelovali prototipe, spletno raziskovali trg ter se urili v predstavitvi svojih idej.

Za presenečenje pa nas je na našem srečanju pozdravil in motiviral NIK ŠKRLEC.

Iz naše šole smo imeli kar tri ekipe, ki so reševale problem starejših občanov, problem odvisnosti od igranja video iger ter prevelik vpliv in uporabo sodobne tehnologije pri mladih.

Učenci so dva dni intenzivno raziskovali, se dogovarjali, spreminjali in dopolnjevali svoja mnenja. Ekipi Imperij prijateljstva pa je uspelo v konkurenci večih ekip iz različnih pol s svojo podjetniško idejo zasesti 2. mesto. Čestitke vsem ekipam! Zdaj pa uspešno naprej!

 

Zapisala mentorica podjetniških dejavnosti Damjana Tramte