USTVARJANJE OB SVETOVNEM DNEVU MLEKA V OPB

Ali ste vedeli, da 1. junija praznujemo svetovni dan mleka? Učenci tretjega razreda v podaljšanem bivanju smo se to naučili in z veseljem smo ga tudi obeležili.

Na ta dan smo govorili o pomenu uživanja mleka kot viru beljakovin in energije ter njegovem vplivu na rast in razvoj otrok. Spregovorili smo tudi, kako nas slovenski predelovalci mleka oskrbujejo s svežim in hranljivim  slovenskim mlekom in mlečnimi izdelki. Prav vsi radi pri zajtrku popijemo kakšno skodelico mleka.

Odločili smo se, da odpadne mlečne tetrapake uporabimo za izdelovanje zanimivih lončkov za svinčnike in hranilnike. Pri ustvarjanju smo res uživali in pokazali, da smo pravi umetniki, saj nam idej nikoli ne zmanjka.

O tem, kako pridobimo mleko in kakšna je njegova pot, preden pride do nas, so govorili tudi učenci 1. razreda. Odkrivali so, kje vse najdemo mleko in katere mlečne izdelke poznamo ter katere imamo najraje. Ob svetovnem dnevu mleka so tudi prvošolci ustvarili nekaj zanimivih kravic, ki nam dajejo mleko.

Valentina Bizjak in Klavdija Bizjak