INTERESNE DEJAVNOSTI

Interesne dejavnosti so pomemben del vseživljenjskega učenja. Šola jih organizira zunaj šolskega pouka kot razširjeni program šole z namenom, da bi omogočila odkrivanje in razvijanje učenčevih interesov in učence praktično uvajala v življenje in jih s tem usposabljala za koristno in zdravo preživljanje prostega časa. Učenci in učenke izbirajo ter se vključujejo v dejavnosti prostovoljno. Šola jim s pomočjo mentorjev pomaga pri izboru in oblikovanju programa interesnih dejavnosti, strokovno izvaja in evalvira delo ter zagotovi delovanje v prijetnem in sproščenem vzdušju.

  1. razred  in 2. razred

IZVAJALEC DEJAVNOST TERMIN IZVAJALEC
TINA MURN Šport 1., 2. razred sreda:    13.40 – 14.25
OLGA JENIČ S knjigo na potep 1., 2. razred sreda:    13.40 – 14.25
PETRA LUKMAN Spretni prstki 1., 2. razred sreda:    13.40 – 14.25
MARJETA SIMONČIČ Družabne in socialne igre 1., 2. razred sreda:    13.40 – 14.25
MOJCA MEŽIK Mladi folklornik 1. – 5. razred ponedeljek:    13.40 – 14.25
BARBARA ŽURA Plesne igrarije 1., 2. razred sreda:    13.40 – 14.25
JASNA ŠVAJGER IN TANJA KRHIN Gimnastika 1., 2. razred sreda: 13.45 – 14.30
NINA BRGAN Pevski zbor 1., 2. razred Torek v času predure ter četrtek od 13.40 do 14.25
ROMAN JUDEŽ Golf 1., 2. razred ponedeljek (uro sporočimo naknadno, glede na št. prijavljenih učencev)
SIMONA LEŠNJAK IN NATALIJA NOVAK Planinski krožek 1. – 9. razred četrtek od 13.40 do 14.25 (uvodna predavanja septembra in oktobra);

pohodi ob sobotah po dogovoru

 

3. RAZRED in 4. RAZRED

 

 

IZVAJALEC DEJAVNOST TERMIN
MOJCA JELENC Šah četrtek:    13.40 – 14.25
JOSE F. MOYANO Španščina sreda:    13.40 – 14.25
MOJCA KADIVNIK Mladi novinarji ponedeljek v času predure
ANA OMAN Angleška bralna značka predura po dogovoru
ANKA FERKOLJ Šport četrtek:    13.40 – 14.25
MOJCA MEŽIK Mladi folklornik ponedeljek: 13.40 – 14.25
BOŽIDARJA ŠTUKELJ Pevski zbor Torek v času predure ter sreda: 13.40 – 14.25
ROMAN JUDEŽ Golf ponedeljek (uro sporočimo naknadno, glede na št. prijavljenih učencev)
NATALIJA NOVAK IN SIMONA LEŠNJAK Planinski krožek četrtek od 13.40 do 14.25 (uvodna predavanja septembra in oktobra);

pohodi ob sobotah po dogovoru

 

        5. razred

IZVAJALEC DEJAVNOST TERMIN
IRENA GRUM KULOVEC 5.a – Varno v promet-teoretični del po dogovoru
RENATA GOLIĆ 5.b – Varno v promet-teoretični del po dogovoru
DAMJANA TRAMTE 5.c – Varno v promet-teoretični del po dogovoru
KARMEN SEPAHER Dramski krožek s šivalnico po dogovoru
UROŠ SRPČIČ Fotografski krožek 4.- 9.r torek, 15.15 – 16.00
PETRA JENIČ Francoščina po dogovoru
ROMAN JUDEŽ Golf NADALJEVANJE ponedeljek 15.15-16.00
LILJANA BARUN ČOP Gospodinjski krožek 5. razred četrtek, 13.40-14.15 oz. po dogovoru
MOJCA MEŽIK Knjižničarski krožek petek, 7.30 – 8.15
JOSE FERNANDEZ MOJANO in ROMAN JUDEŽ Kolesarski izpit-praktični del po dogovoru
UČITELJI MATEMATIKE (Bartolj, Rožič, Pečaver, Rozman, Grahek) Matematični izzivi in Bober po dogovoru
MOJCA KADIVNIK Mladi novinarji ponedeljek, 7.30-8.15
DIANA DRONJAK Mladinski pevski zbor ponedeljek,
IRENA ŠEGA Nemščina po dogovoru
NATALIJA NOVAK in SIMONA LEŠNJAK Planinski krožek Četrtki (v SEPT, OKT), 13.40 – 14.25 in SOBOTNI POHODI (5) po dogovoru
MARKO ROŽIČ Robotika po dogovoru
UČITELJI SLOVENSKEGA JEZIKA SLO bralna značka po dogovoru
BOŽIDARJA ŠTUKELJ Starejši otroški pevski zbor 3.-5.r sreda, 13.45-14.30 in torek, 7.30-8.15
JOSE FERNANDEZ MOJANO Španščina 1  
UROŠ SRPČIČ Ulično bobnanje sreda , 15.15 – 16.00

     6. razred

IZVAJALEC DEJAVNOST TERMIN
KARMEN SEPAHER Dramski krožek s šivalnico po dogovoru
UROŠ SRPČIČ Fotografski krožek 4.- 9.r torek, 15.15 – 16.00
PETRA JENIČ Francoščina po dogovoru
KATJA MEDLE geografski krožek po dogovoru
MOJCA MEŽIK Knjižničarski krožek petek, 7.30 – 8.15
JOŽICA MUHIČ Kuharstvo 6-9 po dogovoru
UČITELJI MATEMATIKE (Bartolj, Rožič, Pečaver, Rozman, Grahek) Matematični izzivi in Bober po dogovoru
MOJCA KADIVNIK Mladi novinarji ponedeljek, 7.30-8.15
DIANA DRONJAK Mladinski pevski zbor torek, sreda 13:45 – 14:30
IRENA ŠEGA Nemščina po dogovoru
NATALIJA NOVAK in SIMONA LEŠNJAK Planinski krožek Četrtki (v SEPT, OKT), 13.40 – 14.25 in SOBOTNI POHODI (5) po dogovoru
JOŽICA MUHIČ Prva pomoč po dogovoru
MARKO ROŽIČ Robotika po dogovoru
UČITELJI SLOVENSKEGA JEZIKA SLO bralna značka po dogovoru
UČITELJI ŠPORTA ŠPO priprava na tekmovanja 6. – 9. razred po dogovoru
ANKICA MILOŠEVIĆ Tehniški krožek (modelarstvo, konstruktorstvo) po dogovoru
UROŠ SRPČIČ Ulično bobnanje sreda , 15.15 – 16.00
KARMEN SEPAHER Vesela šola  
SIMONA LEŠNJAK Zgodovinski krožek Po dogovoru

 

7. razred

IZVAJALEC DEJAVNOST TERMIN
KATJA PEČAVER Astronomija in fizika po dogovoru
KARMEN SEPAHER Dramski krožek s šivalnico po dogovoru
UROŠ SRPČIČ Fotografski krožek 4.- 9.r torek, 15.15 – 16.00
PETRA JENIČ Francoščina po dogovoru
KATJA MEDLE geografski krožek po dogovoru
MOJCA MEŽIK Knjižničarski krožek petek, 7.30 – 8.15
JOŽICA MUHIČ Kuharstvo 6-9 po dogovoru
UČITELJI MATEMATIKE (Bartolj, Rožič, Pečaver, Rozman, Grahek) Matematični izzivi in Bober po dogovoru
MOJCA KADIVNIK Mladi novinarji ponedeljek, 7.30-8.15
DIANA DRONJAK Mladinski pevski zbor torek, sreda 13:45 – 14:30
IRENA ŠEGA Nemščina po dogovoru
NATALIJA NOVAK in SIMONA LEŠNJAK Planinski krožek Četrtki (v SEPT, OKT), 13.40 – 14.25 in SOBOTNI POHODI (5) po dogovoru
DAMJANA TRAMTE Podjetniški krožek Po dogovoru
DAVID HROVAT Podjetniški krožek 1 po dogovoru
JOŽICA MUHIČ Prva pomoč po dogovoru
MARKO ROŽIČ Robotika po dogovoru
UČITELJI SLOVENSKEGA JEZIKA SLO bralna značka po dogovoru
UČITELJI ŠPORTA ŠPO priprava na tekmovanja 6. – 9. razred po dogovoru
ANKICA MILOŠEVIĆ Tehniški krožek (modelarstvo, konstruktorstvo) po dogovoru
UROŠ SRPČIČ Ulično bobnanje sreda , 15.15 – 16.00
KARMEN SEPAHER Vesela šola  
SIMONA LEŠNJAK Zgodovinski krožek Po dogovoru

 

   8. razred in 9. razred

 

IZVAJALEC DEJAVNOST TERMIN
KATJA PEČAVER Astronomija in fizika po dogovoru
KARMEN SEPAHER Dramski krožek s šivalnico po dogovoru
UROŠ SRPČIČ Fotografski krožek 4.- 9.r torek, 15.15 – 16.00
PETRA JENIČ Francoščina po dogovoru
KATJA MEDLE geografski krožek po dogovoru
MOJCA MEŽIK Knjižničarski krožek petek, 7.30 – 8.15
JOŽICA MUHIČ Kuharstvo 6-9 po dogovoru
UČITELJI MATEMATIKE (Bartolj, Rožič, Pečaver, Rozman, Grahek) Matematični izzivi in Bober po dogovoru
MOJCA KADIVNIK Mladi novinarji ponedeljek, 7.30-8.15
DIANA DRONJAK Mladinski pevski zbor torek, sreda 13:45 – 14:30
IRENA ŠEGA Nemščina po dogovoru
NATALIJA NOVAK in SIMONA LEŠNJAK Planinski krožek Četrtki (v SEPT, OKT), 13.40 – 14.25 in SOBOTNI POHODI (5) po dogovoru
DAMJANA TRAMTE Podjetniški krožek Po dogovoru
DAVID HROVAT Podjetniški krožek 1 po dogovoru
JOŽICA MUHIČ Prva pomoč po dogovoru
MARKO ROŽIČ Robotika po dogovoru
UČITELJI SLOVENSKEGA JEZIKA SLO bralna značka po dogovoru
UČITELJI ŠPORTA ŠPO priprava na tekmovanja 6. – 9. razred po dogovoru
ANKICA MILOŠEVIĆ Tehniški krožek (modelarstvo, konstruktorstvo) po dogovoru
UROŠ SRPČIČ Ulično bobnanje sreda , 15.15 – 16.00
KARMEN SEPAHER Vesela šola  
SIMONA LEŠNJAK Zgodovinski krožek Po dogovoru

 

 

 

ZUNANJI IZVAJALCI – ŠPORT / / /
       
ODBOJKA DEKLICE VERNIG TOR 15:00 – 16:30 VTEL
ROKOMET DEČKI CVIKL SRE 15:00 – 15:45 VTEL
ROKOMET DEKLICE KRANJČIČ SRE 15:46 – 16:30 VTEL
KOŠARKA DEKLICE FRANČIČ ČET 15:00 – 16:30 VTEL
SAMOOBRAMBA IN KARATE DE. IN DČ. ŠEHIĆ PON 15:00 – 15:45 MTEL
TENIS DEČKI IN DEKLICE VOLT TOR 15:00 – 15:45 MTEL
RITMIČNA GIMNASTIKA DEKLICE ŠUŠTARŠIČ SRE 15:00 – 16:30

PET 14:00 – 16:00

MTEL

MTEL

NAMIZNI TENIS DEČKI IN DEKLICE SLATINŠEK ČET 7:30 – 8:15 MTEL
MAŽORETE  DEKLICE FINK PET 16:30 – 18:30 MTEL
NOGOMET DEČKI IN DEKLICE PRIMC

 

PON 15:46 – 16:30

ČET 15:00 – 16:30

MTEL

MTEL

GIMNASTIKA DEČKI IN DEKLICE ZORKO SRE 15:00 – 15:45 GIMN

 

 

Kontakt in prijavnice na dejavnosti ZUNANJIH IZVAJALCEV so na mizi pri dežurnem učencu in na mizi pri zgornjem vhodu. Prijavite se neposredno zunanjim izvajalcem.

 

Izven šolskega programa po navodilih MO Novo mesto v šolskih prostorih poteka praviloma brezplačno izvajanje športnih aktivnosti zgoraj navedenih športnih društev in klubov.

Mentorji dejavnosti, ki jih izvajajo klubi in društva, pridobijo podpis staršev in prevzemajo vso odgovornost za varstvo otrok med dejavnostjo, šola po navodilih MO Novo mesto zagotovi prostore za izvajanje dejavnosti. Učenci se v dejavnosti zunanjih izvajalcev praviloma vključujejo šele po 15. uri.  Po dejavnosti se učenci iz podaljšanega bivanja ne vračajo v skupine, ampak odidejo domov.

 

Urnik interesnih dejavnosti šole je objavljen na spletnih straneh, na oglasni deski pri dežurnem učencu, v zbornici in na oglasnih deskah v oddelkih. Urnik nekaterih interesnih dejavnosti ni stalen. Člani krožka in mentor se sproti dogovorijo za čas delovanja. Vsebino dela beležijo učitelji v e-asistentu.

Novih dejavnosti med letom ne bomo vključevali.