TEDEN TUJIH JEZIKOV V ŠOLSKI KNJIŽNICI

V šolski knjižnici smo teden namenili tujim jezikom. Učenci podaljašnega bivanja so poslušali predsatvitve tujih jezikov in nekaj dejstev o državah, kjer ta jezik večinsko govorijo. Poslušali so zgodbo ali pravljico v tujem jeziku, nato pa še v slovenščini. Spoznali lego države, grb in zastavo ter se naučili nekaj besed v izbranem jeziku. Nemčijo in nemščino je predstavila učenka Brina Luzar z branjem Bremenskih mestnih godcev. Barve v francoščini so se učenci naučili z učiteljico Petro Jenič, slišali smo tudi francosko zgodbo o murnu muzikantu. Bolgarijo in bolgarščino je na zelo zanimiv in prijeten način predstavila učenka Zara Mrzlikar. Na koncu tedna smo se podali v Španijo;  Zverjasca, Španijo in španščino je predstavil učitelj Jose Fernandez Moyano.

Pripravila knjižničarka Mojca Mežik.

 

You may also like...

Accessibility