Mladi planinci na Golici
V soboto, 23. 5. 2026, so se mladi planinci udeležili planinske ture na Golico. Tokrat je bilo udeležencev kar 93, zato smo morali organizirati dva avtobusa. Iz našega izhodišča v Javorniškem Rovtu smo se po lepi gozdni poti sprehodili do polovice naše poti. Pogumni so se povzpeli na vrh Golice (1835 m), ostali pa smo uživali v prekrasnih razgledih na Julijske Alpe in cvetoče narcise. Povzpeli smo se do koče na Golici. Tu smo se pošteno okrepčali, si oddahnili in ožigosali naše dnevnike. Naš vodnik Rok Kovšca nam je predstavil vsebine iz planinske šole in orientacije, pri katerih smo z veseljem sodelovali. Naši odrasli planinci so pomagali oskrbeti poškodovano planinko, ki ji je zdrsnilo po strmem pobočju, nato pa so jo prevzeli gorski reševalci, ki so jo s helikopterjem prepeljali v dolino.
Po zasluženem počitku smo se po strmi poti odpravili proti dolini do Planine, kjer nas je čakal avtobus. Polni lepih vtisov smo se vrnili proti Novem mestu.
Pošiljamo vam lep planinski pozdrav!
Mladi planinci z mentorico Simono Lešnjak
Foto: Vladimira Grahek















