Kulturni dan

20. oktobra 2021 smo se učenci 9. razreda OŠ Drska izpred šole odpeljali proti Ljubljani. Po poldrugi uri vožnje z avtobusom smo prišli na Vrhniko, kjer nas je pričakal prijazen in ves čas nasmejan vodič, oblečen v staromodna oblačila, kot so jih nosili v Cankarjevem času. Pokazal nam je lepo urejen kraj, kjer je Ivan Cankar preživel svojo mladost, kje je hodil v šolo, kje je živel in ustvarjal ter tamkajšnjo cerkev. Iz vodičevega doživetega pripovedovanja smo izvedeli veliko zanimivosti o življenju našega največjega pisatelja, veliko tega, česar prej o njem nismo poznali.

Pot smo nadaljevali proti Rašici pri Velikih Laščah, kjer se je rodil oče slovenskega jezika Primož Trubar. Tam smo najprej pomalicali, saj smo bili že precej lačni, nato pa nas je izkušen vodič odpeljal v Trubarjevo domačijo, kjer smo ob njegovem pripovedovanju spoznavali še čas reformacije in življenje in delo Primoža Trubarja.

Polni lepih vtisov in novih znanj smo se odpeljali proti Novemu mestu in ob 15.30 zaključili našo literarno ekskurzijo.

Liza in Mina Pirnar, 9. A