Jana Dular Wang´ombe: Afrika

V sredo, 10. januarja 2024, nas je obiskala gospa Jana Dular Wang´ombe . Povedala nam je, da že 14 let živi v Afriki in da je že od malih nog želela obiskati to celino. Po njenem opisovanju življenja v drugi deželi se vidi, da je na zunaj belka, po srcu in duši pa čista Afričanka. Zanimivo je bilo poslušati navade in običaje, ki jih imajo v Afriki.

Verjamem, da si je na začetku marsikdo mislil, da je Afrika pusta ter peščena dežela. Jana Dular je pokazala, da se motimo. Najbolj me je presenetilo, kako sočutna in prijazna oseba je. Mnogim otrokom v Afriki je omogočila dostop do osnovne in glasbene šole. Na začetku tamkajšnji otroci niso hoteli hoditi v šolo zaradi več razlogov. Niti doma niti v šoli niso imeli obroka in šolskih potrebščin. Bosi so hodili do šole vsaj 50 kilometrov. Jana jim je zato v njihovi vasi zgradila šolo. Tako je bila njihova pot do šole krajša. Nekaj tamkajšnjih žensk je bilo zaposlenih, da zjutraj pomagajo pripraviti zajtrk za vse otroke. Jana Dular preko spletne strani zbira denar, da lahko priskrbi hrano in šolske potrebščine. Sama pomaga kot učiteljica. Pred kratkim je zgradila 1 m globok bazen, da je lahko otroke učila plavati.

Vesela sem, da Jana Dular pomaga otrokom v Afriki in da sem tudi sama lahko pomagala s tem, da sem darovala 2 €.

Jana Končar, 5. a, novinarski krožek