Predstavitev poklica

V podaljšanem bivanju na OŠ Drska smo v mesecu marcu spoznavali poklice. V sredo, 6. 3. 2024, smo učenci podaljšanega bivanja skupaj z učiteljicami spoznali poklic medicinske sestre. Medicinska sestra Nika Staniša iz Zdravstvenega doma Novo mesto (Zdravstveno vzgojni center Novo mesto) nam je predstavila delo v otroški ambulanti in prvo pomoč. Jaša Kolenc (Reševalna postaja ZD Trebnje) pa nujno medicinsko pomoč ter razkazal reševalno vozilo. V uvodu smo pogledali vsebino torbe prve pomoči, prikazali pravilno uporabo trikotne rute, longet in povojev. Pogovorili smo se o pomenu varnosti pri igri, da ne pride do poškodb ter uporabi prve pomoči. Drugi del delavnice je potekal pred šolo, kjer smo si ogledali reševalno vozilo. Reševalec Jaša nam je pokazal, kje se nahajajo posamezne aparature in zdravila. Prižgal je tudi lučke in za kratek čas še sireno. Dogodek smo sklenili s prikazom pravilnega umivanja rok. Učencem je bila najbolj všeč škatla z UV lučko, ki jim je pokazala kako natančno so si umili roke.
Še enkrat se lepo zahvaljujemo za prijazen odziv in predstavitev njunega dela.

Zapisali Petra Colner in Nina Brgan