Humanitarna akcija Anina zvezdica

Na naši šoli smo tudi letos pripravili humanitarno akcijo Anina zvezdica, kjer sem bil prostovoljec. Najprej smo prostovoljci odšli po razredih, kamor so učenci prinašali hrano sladkarije, moko, olje, sladkor, sol, kosmiče, igrače, šolske potrebščine različne higienske pripomočke in drugo. Ko smo napolnili voziček, smo ga odpeljali v gimnastično telovadnico. Tam so učiteljica Petra Colner in ostali pomočniki prostovoljci zložili vse zbrano. Tudi Ana Lukner, ki je ustanovila Anino zvezdico, nam je odprla svoje skladišče, da smo lahko vzeli še tam malo hrane. Potem se je začelo zelo zabavno delo – začeli smo pripravljati darila za družine naših učencev, ki to potrebujejo. Ko smo vse naredili, smo škatle zaprli in jih zalepili. Pripravili smo 55 daril in bili smo zelo ponosni. V sredo, 21. decembra, smo obdarili družine, ki to potrebujejo. Zelo sem vesel, da smo lahko pomagali in bom rad pomagal tudi na prihodnjih humanitarnih akcijah.

MARCEL GOTLIB, 5. B, novinarski krožek

Organizatorji dobrodelne akcije in prostovoljci učenci in učitelji na Osnovni šoli Drska se vsem vam, ki ste se odzvali na naše povabilo k solidarnosti, zahvaljujemo za vaš odziv. Z vašo pomočjo se bodo družine lahko razveselile praznikov, ki prihajajo ob koncu decembra.

Izrekamo vam iskreno zahvalo.

Želimo vam veliko dobrega v prihajajočem letu!

pripravili Petra Colner in Mojca Kadivnik