VZPON NA KUM

V soboto, 16. 9. 2023, se je 57 pohodnikov Mladinskega odseka Pohodniškega društva Novo mesto odpravilo proti Zasavju. Povzpeli smo se na najvišji vrh Dolenjske, Kum (1220 m).

Izhodišče našega pohoda je bilo v vasi Sopota. Nadaljevali smo po Nežini poti in v skali zagledali Nežine solze. Strmo smo se vzpenjali in zagledali kapelico Sv. Neže in Sv. Jošta, s katero je povezana legenda o sveti Neži, na katero nas opozarjale table ob posameznih točkah.

Na Kumu smo se pošteno okrepčali z njihovimi domačimi dobrotami (joto, sladoledom, borovničevim zavitkom), se razgledali na vse strani neba ter prečesali teren. Nekateri pa smo se raje podružili ob igralih.

Imeli smo se odlično, saj smo se družili, se nadihali čistega zraka in se pošteno razgibali. Veselimo se pohoda s kostanjevim piknikom v oktobru.

 

Napisali: člani krožka Mladi planinec Tija, Izidor, Tinkara, Lana, Lara in Iza

Avtorji fotografij: Vuk V., Maša Ž. in Mojca K.

 

 

 

 

You may also like...

Accessibility