ZIMSKI ŠPORTNI DAN

Puhasta snežna odeja nas je že navsezgodaj zjutraj mamljivo vabila, da se zakopljemo vanjo. Pa smo drugošolci oblekli svoja zimska oblačila, si obuli tople čevlje in na glave  potisnili tople kape. Nataknili smo si nepremočljive rokavice in s sanmi odhiteli na griček za šolo. Kako prijetno je škrtalo pod nogami, ko smo gazili po celem snegu in iskali kotiček za naše zimsko veselje. In smo jo našli – idilično, s soncem obsijano, ne preveč strmo in ne predolgo belo dolinico v zavetju gozdička. Stekli smo do vrha grička in komaj čakali, kdaj se bomo lahko spustili. In smo se! Bilo je čudovito. Cela dolina je bila naša. Tekali smo, se kepali, kotalili. Naredili smo nekaj snežnih skulptur. Čas je res prehitro minil. V šolo smo se vrnili dobre volje in mokri, a ne od snega. Od potu, ki nam je tekel po hrbtih zaradi prijetnega sončka in več sto korakov, ki smo jih ta dan naredili.

Drugošolci z učiteljicami