Šola v naravi 7. razred CŠOD Breženka – 1. dan

Danes smo se odpravili v CŠOD Breženka. Že zjutraj smo imeli težave z avtobusom, ker so zamrznila vrata prtljažnika. Polili smo jih z vročo vodo in so se odprla. Potem smo se peljali eno uro do pavze. Takrat smo imeli malico. Jedli smo sirovke. Nadaljevali smo pot do cilja. Ko smo prišli, so nas razdelili v sobe. Nato smo se zbrali v jedilnici, kjer so nam povedali pravila. Kasneje so nas razvrstili v skupine od A do I. Jaz sem v skupini C, kar mi je super. Ko smo se razdelili, smo začeli z dejavnostmi. Najprej smo opazovali sredozemske rastline, nato pa se ukvarjali z lokostrelstvom in športom. Dan smo zaključili s pohodom do Pirana.
Neža Hrovat, 7. a

Ko sem se zbudil, sem se zelo razveselil, saj sem vedel, da me čaka odhod v šolo v naravi. Šel sem v jedilnico na zajtrk, si umil zobe in se z dedkom odpravil do šole. Pri šoli smo počakali na avtobus. Na polovici poti smo se ustavili na počivališču in pojedli malico. Ko smo prispeli v dom, so nas razvrstili v sobe. Odšel sem v jedilnico na predavanje o pravilih. Ko so nehali s predavanji, smo pojedli odlično kosilo. Odpravili smo se v sobe na popoldanski počitek. Popoldne sem se udeležil dejavnosti o sredozemskem rastju, kjer sem se naučil veliko novega o sredozemskih rastlinah. Nato smo imeli lokostrelstvo in igre na prostem. Potem smo odšli na večerjo. Na jedilniku je bil ocvrt oslič in krompir v solati. Nato smo se odpravili v Piran. Ko smo se vrnili, smo pisali dnevnik. Dan mi je bil zelo všeč.
Izidor Arnuš, 7. c