OBISK KNJIŽNICE MIRANA JARCA

V ponedeljek, 25. marca, smo se drugošolci odpravili v Knjižnico Mirana Jarca. Tam so nas lepo sprejele knjižničarke. Popeljale so nas v pravljično sobo, kjer smo v okviru projekta Bralnice pod slamnikom založbe Miš spoznali ilustratorko Marto Bartolj, ki nam je prijazno predstavila svoj poklic ter nas spodbudila k razmišljanju in risanju na ustvarjalni delavnici. Nastali so prav zanimivi avtoportreti. Vsem- učencem in učiteljicam je dogodek pustil prijeten pečat.

Takole je strnila vtise drugošolka:

S šolo smo se odpravili proti Knjižnici Mirana Jarca. Tam nas je že pričakovala ilustratorka Marta Bartolj. Nekateri učenci smo ji postavljali vprašanja o njenem delu. Mene je zanimalo, katera je bila njena prva ilustracija. Potem je vsakemu razdelila list, na katerega smo narisali sebe in tisto, kar imamo radi. Nato nas je Marta Bartolj povabila v atrij z razstavo. Tam smo si ogledali zanimive ilustracije. Potem smo odšli na otroški oddelek. Tisti, ki so imeli s seboj izkaznice za knjižnico, so si lahko izposodili knjigo. Potem smo šli na igrala in se poigrali, nato pa nazaj v šolo.

Aleksandra Prodanović, 2.a

You may also like...

Accessibility