Tekmovanje Zlati makron – Macaron d’or

Francoski inštitut je v mesecu aprilu organiziral 8. tekmovanje v pripravi francoskih slaščic »Zlati makron – Macaron d’or«. Učenci osnovnih in srednjih šol so pripravili francosko slaščico po svojem izboru, jo fotografirali in opremili s kratkim besedilom v francoščini. Letošnje leto so se učenci s pripravo slaščice in opisa poklonili olimpijskim igram, ki bodo poleti potekale v Parizu. Komisija pod vodstvom slaščičarja Naserja Gashija je izbrala 15 najboljših slaščičarjev v treh kategorijah. Med pet najboljših sta se v kategoriji osnovnih šol uvrstili kar dve naši učenki, ki obiskujeta izbirni predmet francoščina. To sta Zoja Lesnikova in Helena Prodanović. Zoja je pripravila čokoladni sufle (soufflé au chocolat), Helena pa profiterole (profiteroles). Za nagrado bosta prejeli knjigo slaščičarskih receptov.
Čestitke in obilo užitkov v preizkušanju receptov ter pripravi francoskih slaščic! Félicitations !

Mentorica: Petra Jenič

 

You may also like...

Accessibility