9. Trdinov literarni pohod

V soboto, 1. junija, smo se pridružili Knjižnici Mirana Jarca, ki je organizirala že deveti literarni pohod po poteh Janeza Trdine. Tokrat smo se sprehodili kar po Novem mestu. Zbrali smo se v Parku Rastoče knjige, kjer so se nam pridružili tudi pohodniki iz Karlovca. Odpravili smo se v smeri Glavnega trga mimo hiše, v kateri je nazadnje bival Janez Trdina in nadaljevali pot proti gradu Grm, nato pa se mimo Težke vode podali do Doma krajanov v Regrči vasi, kjer nas je čakal bogat kulturni program, na katerem sta nastopila tudi osmošolca Leon Grandovec v vlogi Janeza Trdine in Tinkara Badovinac z glasbeno točko. Povzpeli smo se še do sv. Roka in pot nadaljevali do Šmihela in Drske proti Brodu ter po sprehajalni poti do Portovala po Julijni poti proti Bregu, kjer nas je pred rojstno hišo Božidarja Jakca pričakala pravcata slikarska kolonija. Čudovito! Po krajšem kulturnem programu smo se vrnili proti izhodišču našega pohoda. Tam nas je čakal prijeten zaključek, na katerem so nas pogostili z okusno enolončnico in glasbeno točko našega glasbenika Borta Rossa.

Leon in Tinkara sta odlično zastopala dobro ime naše šole in požela veliko pohvalo sodelujočih pohodnikov in organizatorjev. Čestitke!

Ponosna mentorica Simona Lešnjak

Foto: Božo Mlakar, Pohodniško društvo Novo mesto, S. Lešnjak

You may also like...

Accessibility