Ekskurzija devetošolcev v Park vojaške zgodovine Pivka

Gasilska.

V sredo, 5. junija, so devetošolci v sklopu zaključne ekskurzije obiskali Park vojaške zgodovine Pivka. Sprehodili so se do avstro-ogrskega poligona, na katerem so se vojaki med prvo svetovno vojno urili v taktiki pozicijskega bojevanja in se pripravljali za odhod na soško bojišče. Kasneje so poligon uporabljale tudi druge vojske. Povzpeli so se do strateške točke Primož (718 m), kjer so obiskali italijanski bunker iz obdobja rapalske meje in se sprehodili po njegovi dobro ohranjeni notranjosti. Po krožni poti so so se vrnili proti izhodišču in obiskali muzej Parka vojaške zgodovine. Ogledali so si zbirko orožja ter se sprehodili po zgodovini Jugoslavije in slovenske osamosvojitve. Posebno doživetje je predstavljal obisk jugoslovanske podmornice P-913 za 10-člansko posadko.

Preživeli smo lep in poučen dan.

Zapisala: Simona Lešnjak, koordinatorica dejavnosti

Foto: K. Bizjak, S. Lešnjak

You may also like...

Accessibility