NATEČAJ SPOMENIKI NOB V MOJEM KRAJU

V torek, 19. 4. 2022 sta devetošolca Gašper in Jaka predstavila rezultate raziskovalne naloge z natečaja, ki ga je razpisala ZB za vrednote NOB Novo mesto. Pred strokovno komisijo sta predstavila bunker s topom iz 2. svetovne vojne na Drski in spominsko-rekreativno pot ob novomeški žici. Zanimive raziskovalne naloge so predstavili tudi učenci OŠ Frana Metelka Škocjan in dijak Srednje tehniške in elektro šole Novo mesto. Učence sta nagovorila gospa Jožica Jožef Beg in predsednik ZB NOB Novo mesto, Dušan Černe. Mladi raziskovalci so prejeli knjižne nagrade in cvetlico. Po prireditvi so položili cvetje pred spomenik obešenima partizanoma arhitekta Marjana Mušiča na Glavnem trgu, nato pa so nas organizatorji pogostili v Gostišču na trgu.

Raziskovalno nalogo sta Gašper in Jaka dopolnila z dokumentarno-igranim FILMOM.

Iskrene čestitke! Naj vaju še naprej vodi vedoželjnost in spoštljiv odnos do preteklosti,

mentorica Simona Lešnjak