1. SREČANJE BRALNEGA KLUBA ZA ZAPOSLENE

Zaposleni OŠ Drska smo začeli z drugim ciklom srečanj bralnega kluba. Tokrat smo gostili mag. Tilko Jamnik, sodelavko Društva Bralna značka, sicer pa strokovnjakinjo s področja branja in motiviranja mladih za to dejavnost. Z njenim obiskom smo se dejavno vključili v projekt medgeneracijskega branja, saj smo o tem spregovorili udeleženi strokovni delavci. Jamnikova je prikazala in opisala več načinov, kako k branju povabiti bralce vseh generacij z namenom dviga števila bralcev. Z branjem se veča besedišče, krepi domišljija, lažje išče rešitve problemov, kar dokazano viša učni uspeh in zmanjšuje težave učencev.

Na srečanju smo se dogovorili tudi, katero knjigo bomo skupaj prebirali do naslednjega srečanja. To bo zbirka pesmi Andreja Rozmana Roze Izbrane rozine v akciji.

Pred srečanjem z zaposlenimi se je Jamnikova srečala tudi z učenci, ki so aktivno sodelovali s prebiranjem pesmi iz že omenjene zbirke.

Zapisala Mojca Mežik, knjižničarka

 

Accessibility