Prvošolčki v Knjižnici Mirana Jarca

Učenci 1. b smo bili v ponedeljek, 10. oktobra, na obisku v Knjižnici Mirana Jarca. Tam nas je sprejela izredno prijazna knjižničarka Helena, ki je učencem razkazala knjižnico in jim s kamišibajem povedala pravljico. Učencem je brala uganke, jih presenečala z nenavadnimi dejstvi in pokazala veliko različnih knjig. Ob prikazovanju plakata o velikanu nam je mimogrede povedala pravljico. Učenci so zelo uživali.

Ob odhodu smo prejeli zloženke o priporočeni uporabi računalnikov, telefonov in tablic glede na otrokovo starost in prijavnico za knjižnico. Nekateri učenci so v knjižnico že vpisani, nekaj pa si jih želi postati član v prihodnjih dneh. Tudi učiteljice si želimo, da bi otroci čim pogosteje posegali po knjigah, jih vzljubili in na krilih domišljije poleteli v njim čudovite dežele.

Učenci so o dopoldnevu v knjižnici povedali:

Helena: Tresli smo žogo, ki je piskala. Ugotovili smo, kako lahko nogomet igrajo slepi.

Rene: V knjižnici redno hodim, danes pa sem videl, da si lahko sposodiš tudi semena.

Tarik: Knjižničarka nam je povedala lepo pravljico.

Ela: Všeč mi je bilo, ko sem videla, da imajo tudi semena.

V prihodnjih dneh bodo knjižnico obiskali še naši vrstniki iz 1.a in 1.c.