TEHNIŠKI DAN 8. RAZRED

V ponedeljek, 8. 5. 2023 in v torek, 9. 5. 2023 so se osmošolci odpravili na tehniški dan v Krško. Obiskali so Svet energije, največje izobraževalno središče v Sloveniji o energiji, ki ga je ustanovila družba GEN-i. Spoznavali so obnovljive vire energije in njihovo delovanje, način delovanja NEK Krško ter s pomočjo različnih poskusov spoznavali svet elektrike in magnetizma. V eksperimentalnici so poleg samostojnega eksperimentiranja spoznali tudi delovanje Teslinega transformatorja ter preizkusili naelektritev teles z Van der Graffovim generatorjem. Na koncu smo se z avtobusom popeljali še na vodeni ogled Nuklearke, kjer nam je predstavnik Nuklearke razložil infrastrukturo in delovanje jedrske elektrarne.

Zapisala: Katja Pečaver

You may also like...

Accessibility