KULTURNE USTANOVE NOVEGA MESTA

V četrtek, 4. 5. 2023, smo učiteljice in učenci 2. razredov imeli kulturni dan. Od šole smo se peš odpravili proti knjižnici Mirana Jarca v Novem mestu.

Tam nam je knjižničarka razkazala knjižnico, tako, da nas je popeljala v vse prostore knjižnice. Povedala nam je, koliko knjig imajo v knjižnici, kje lahko poiščemo kakšno knjigo, ki si jo želimo prebrati ter kakšne knjige vse si lahko izposodimo v njihovi knjižnici. V pravljični sobi nam je s pomočjo kamišibaja pripovedovala pravljico avtorja R. Bonilla z naslovom Najvišja gora knjig na svetu. Ob pravljici smo spoznali, da nas lahko le-te ponesejo v svet domišljije. Ob koncu obiska smo dobili tudi izkaznice, da bomo lahko s starši odhajali v knjižnico in brali knjige.

Ogledali pa smo si tudi kulturne znamenitosti Novega mesta (arkade, vodnjak, mestno hišo ali rotovž, glasbeno šolo Marjana Kozine, Kapiteljsko cerkev in cerkev sv. Lenarta, Kulturni center Janeza Trdine, breg Novega mesta, prvo porodnišnico za ženske, obzidje imenovano Šance …) ter tako spoznavali domači kraj.

Učenci so v kulturnem dnevu zelo uživali.

Zapisala Ana Mavec