KULTURNA ŠOLA

OŠ Drska je s pridnim delom na področju kulture v času od 2015 do 2021 (pod ravnateljevanjem Nevenke Kulovec) pridobila zastavo kulturne šole. To je priznanje dosedanjemu dobremu delu in obveza, da bomo tako dobro delali še naprej. Priznanje in zastavo sta v imenu JSKD Novo mesto predali Klavdija Kotar in Branka Škerl, v imenu OŠ Drska pa prevzeli ravnateljica, mag. Natalija Novak (ki je tudi zbirala vso dokumentacijo o projektu), in knjižničarka Mojca Mežik.

Ob tej priložnosti je bila postavljena razstava izdelkov, narejenih v okviru Evropskega tedna mobilnosti, Učenci izbirnega predmeta likovno snovanje so pod mentorstvom Natalije Zanoški, Vesne Di Domenico, Satye Pene in Ane Hribar Lemovec utsvarjali grafite, grafike in kolaže. Razstavo je pripravil učitelj Uroš Srpčič.

Mojca Mežik

Prejem priznanja