START UP 2022

Naši učenci zadnje triade so se 11. in 12. novembra udeležili  Start up vikenda, ki ga finančno podpira Javna agencija SPIRIT Slovenija. OŠ Drska je tako sodelovala v konzorciju šol z OŠ Center, OŠ Šmihel, OŠ Stopiče, OŠ Toneta Pavčka ter Razvojnim centrom Novo mesto.

V dveh dnevih aktivnosti Start up so učenci prisostvovali različnim predavanjem, s pomočjo katerih so spoznavali posamezne segmente poslovnega načrta. Na podlagi novo pridobljenega znanja ter svojih ugotovitev opazovanj  različnih problemov, ki so jih opazili, so nato oblikovali svojo lastno podjetniško idejo.

Na letošnjem projektu so mlade podjetnike Osnovne šole Drska zastopali Marcel Pirnar, Neža Turk, Marc Pavlič, Patrik Škofic Čretnik, Leila Moškon ter Žak Ljubi. Skozi opazovanje in raziskavo so ugotovili, da veliko osnovnošolcev ne ve, katero SŠ bodo vpisali bodisi zaradi nepoznavanja lastnih interesov bodisi zaradi nepoznavanja raznolikosti srednjih šol. Svojo rešitev, spletno stran Prvi klik v tvojo prihodnost, so ob zaključku uspešno predstavili pred dvočlansko strokovno komisijo, drugimi udeleženci, mentorji in ravnateljico OŠ Center.

Mojca Rodič,

mentorica podjetniških dejavnosti