Srčna pisma za male borce

Ob svetovnem dnevu redkih bolezni so se učenci OŠ Drska priključili projektu »Srčna pisma za male borce«. Srčna pisma malih borcev je akcija društva Viljem Julijan in Zasebnega vrtca Viljem Julijan. Namenjena je podpori otrokom z redkimi boleznimi in njihovim družinam. Skozi sporočila, ki jih dobijo v domače nabiralnike, jim izkazujemo podporo, sočutje in jim pošiljamo sporočilo upanja. S sodelovanjem pri akciji širimo osveščenost o redkih boleznih, spodbujamo empatijo ter sprejemanje drugačnosti.

Učenci so male borce spoznali preko opisa otrok na uradni strani društva. Ko so izbrali otroka, ki mu želijo poslati spodbudno pismo ali risbo so ideje kar deževale. Nastala so čudovita pisma in risbe mlajših učencev, ki bodo prav gotovo razveselila male junake.

Verjamemo, da jim bodo naša drobna pisma polepšala dan.

Zapisala Petra Colner