Kulturni dan, Rastoča knjiga

Rastoča knjiga je vsakoletni šolski projekt. Letos smo na kulturnem dnevu spoznavali stvari, pojme, ideje na temo črke Z.

V knjižnici smo spoznavali zgodovino znanosti. Knjižničarka je predstavila Jožeta Plečnika, slovenskega arhitekta. Letos je 150-letnica njegovega rojstva in zato je letošnje leto poimenovano Plečnikovo leto. Z osmošolci smo pripravili pwp-prezentacijo, pripravili vsebino vitrine o Plečniku. Pri uri tehnike in tehnologije so izrisali Plečnikov neuresničen projekt Katedralo svobode, v knjižnici pa še ljubljansko tromostovje, trnovsko cerkev in druge Plečnikove manjše stvaritve. Še komentar enega od učencev: “Tole mi je pa všeč, ker lahko na svoj način predstavim nekaj zelo pomembnega.”

Zapisala knjižničarka Mojca Mežik.