DEVETOŠOLCI NAVDUŠILI NA NATEČAJU MLADI V SVETU  ENERGIJE

Devetošolci Pino Juvan Vene, Marcel Pirnar in Gal Krhin so  sodelovali na nagradnem natečaju združbe Gen-i v okviru katerega so izdelali delujočo maketo hidroelektrarne. Njihov izdelek z naslovom Pot elektrike od elektrarne do porabnika je s svojo izvirnostjo navdušil ocenjevalce in so v kategoriji »Glavce« osvojili 1.  mesto. Učenci so svoj izdelek predstavili  staršem na prireditvi Nagradimo uspeh. Izdelava same makete je bila zahtevna, material, ki so ga uporabili za izdelavo makete je bil povečini iz odpadne embalaže. Pri izvedbi in dobavi električnega kroga jim je na pomoč priskočil nekdanji učitelj na OŠ Drska, g. Marko Rožič.

Več o projektu ter izdelek učencev si lahko ogledate na:

Učenci so se skupaj z ravnateljico Natalijo Novak in somentorjem projekta Markom Rožičem v ponedeljek, 19. 6. 2023, udeležili podelitve nagrad v Krškem.

Ustvarjalcem makete iskreno čestitamo in želimo veliko kreativnega ustvarjanja tudi v  nadaljevanju šolanja.

Mentorica: Katja Pečaver