Sprejem prvošolcev v šolsko skupnost

V četrtek, 19. 10. 2023, smo sedmošolci za naše male prijatelje pripravili posebno prireditev, na kateri so bili sprejeti v šolsko skupnost. Za začetek so poslušali šolsko himno, ki jim jo je zapel pevski zbor OŠ Drska ob spremljavi šolskega benda. Izvedeli so tudi, da v tem tednu naša šola praznuje že 21. rojstni dan.

Nato sta jih nagovorila v. d. ravnatelja David Imperl in namestnica predsednika šolske skupnosti Zara Mrzlikar. Slednja je učence 1. in 7. razreda povabila na oder in skupaj so ponovili zaobljubo OŠ Drska.

Po zaobljubi so učenci 7. razreda male prijatelje presenetili z medaljo, ki so jo izdelali posebej zanje. Prvošolci so prejeli tudi slikanico avtorja Marka Kravosa z naslovom Hiša selivka. Slikanica je bila pripravljena s pomočjo podjetja HOFER in SVIZ-a Slovenije ter Javne agencije za knjigo RS.

Ob koncu prireditve so prvošolcem zaželeli, da bi se na naši šoli dobro počutili, doživeli veliko lepih trenutkov, se med sabo dobro razumeli in lepo sodelovali.

Druženje so nadaljevali v učilnicah 1. razreda, kjer so tudi prvošolci pripravili presenečenje za sedmošolce.

SREČNO, PRVOŠOLCI! SREČNO, OŠ DRSKA!