Tradicionalni slovenski zajtrk

V petek, 18.11.2022, smo učenci OŠ Drska z velikim veseljem prišli v šolo, saj smo imeli tradicionalni slovenski zajtrk. Tam smo imeli na razpolago bel in črn kruh, jabolka, mleko in med ter maslo. Ko smo se vrnili v razred, smo si ogledali nekaj posnetkov o tem, kako nastanejo ti izdelki. Potem smo se razdelili v skupine za delo, pred tem pa smo odšli še na predstavitev kmetije Kastelic. Na tej kmetiji lahko kupimo razne izdelke. Najdemo jih tudi na spletu. Ko pa smo se vrnili v razred, pa smo začeli z delom. Ena skupina je likovno ustvarjala, druga je delala prehransko piramido ter izvor zdravih obrokov in tretja skupina je literarno ustvarjala o tej temi. Na koncu smo predstavili izdelke, ter se s polnimi želodci odpravili  domov.

Maša Grubar, 5.b

You may also like...

Accessibility